tālr. 67226308, m.tālr. 29351802

Izirējam apartamentus Bulgārijā!
1.līnijā!

Agrā rezervēšana uz Jauno 2020. gadu ar lieliskām atlaidēm!

UZBEKISTĀNAS kolorīts

 

  • Tiešais reiss no Rīgas uz Taškentu
  • Aktīva ekskursiju programma: Taškenta, Buhāra, Samarkanda, Šahrisabza
  • Dzīvošana labas viesnīcās (7 naktis, brokastis)
  • Lieliska uzbeku virtuve – plovs, manti, šurpa, šašliks

      

 

Brauciena datums: 04. – 11. septembris 2020. gadā 
Cena: 579,00 eiro

 

Akcijas cena: 529,00 eiro – pirmajiem 10 klientiem

Avanss - tikai 120 eiro

 

 

Cenā iekļauts: tiešais avio pārlidojums Rīga - Taškenta -  Rīga, 1 nododama bagāža (20 kg), 1 rokas bagāža (8 kg) (56 х 45 х 25 см), transferts no lidostas uz viesnīcu un atpakaļ, dzīvošana Uzbekistānas viesnīcās, ēdināšana (brokastis), komfortabls autobuss uz visu maršrutu, krievu gida pakalpojumi. 
Piemaksa par dzīvošanu 1-vietīgā numurā: 159 eiro

 

Arī tiek piedāvāta: ekskursiju pakete (299 eiro)
Ekskursiju paketes cena iekļauts: visas ekskursijas pēc programmas – ekskursija Taškentā, ekskursija Samarkandā, ekskursija Šahrisabzā, ekskursija Buhārā
Papildus: dzelzceļa biļete Taškenta-Buhāra (28 dolāri),  dzelzceļa biļete Samarkanda-Taškenta (20 dolāri)

 

Svarīgi: Latvijas Republikas pilsoņiem – vīza nav vajadzīga!
Latvijas nepilsoņiem vīzu jāformē Uzbekistānas vēstniecībā (ar mūsu palīdzību vīzas saņemšanas process būs ātrāk). Vīzas cena – 60 dolāri.

 

Visas ieejas biļetes tūrisma apskates vietās tiek apmaksātas atsevišķi.
 

 

 

Uzbekistāna – īsta slavenu arhitektūras pieminekļu glabātava, to lielākā daļa ir lieliski saglabājusies, neskatoties uz šīs zemes trauksmaino vēsturi. Uzbekijā atrodas vislabāk saglabājušās Islama pilsētas, kā Buhāra, Samarkanda un Hiva. 

 

 

Šajā braucienā mēs varēsim iepazīties ar skaisto un noslēpumaino valsti, kur nekad nenodziest izslavētā uzbeku viesmīlība, kur vienmēr tiek gatavota aromātiska un garda jēra gaļa un brīnišķīgs plovs, kur neaizmirstamie austrumu tirgi pārsteidz ar savu krāšņumu, kolorītu un pieejamām cenām, bet senie pieminekļi rosina iztēli!
 

 

 

 

Brauciena programma

 

_______________________________________________________________________

 

1. diena - 04.09.

 

21:30. Satikšanās Rīgas lidostā. Reģistrācija uz reisu.

23:50. Izlidošana no Rīgas uz Taškentu (Uzbekistan airways). 

06:50. Ielidošana Taškentā, autobusu transferts uz viesnīcu.
 

Atpūta.
_______________________________________________________________________

 

2. diena - 05.09.

 

Brīvaijs laiks. 

 

Ekskursija Taškentā


 

Galvaspilsēta Taškenta atrodas Tjaņ-Šaņas piekalnē, Čirčikas upes ziedošās oāzes pašā centrā.  Daudzus gadsimtus Taškenta bija dažādu tirdzniecības ceļu krustpunkts, kas tad arī bija galvenais faktors, kurš formēja šīs pilsētas daudzšķautņaino  seju. Pie labākajiem senās arhitektūras paraugiem pieder Šeihantauras ansamblis, kas sastāv no 3 mauzolejiem, kā arī Zainutina-Bobo mauzolejs, Sufi-Ota mauzolejs un Hazrati-Ima arhitektūras ansamblis, daudzas svētās mošejas. 

 

Taškentā atrodas daudz muzeju, starp kuriem īpašs ir mākslas muzejs ar lielu gleznu, keramikas un karalisko relikviju kolekciju, slavens ir arī Timura muzejs, Uzbekijas Vēstures muzejs, lietišķās mākslas muzejs. Nedalītu uzmanību ir pelnījis pasaules slavenais Operas un baleta teātris ar krāšņu parku tā priekšā. Taču vislabākais veids kā iepazīties ar valsts kultūru ir vietējā tirgus apmeklēšana. Kā jau visur Austrumos, Taškentā to ir vairāki, starp kuriem par labāko tiek atzīts visvecākais – Eski-Žuva, kā arī Čorsu tirgus blakus Kukeļdašas medrese.   

 

Taškentā Jūs nekad nejutīsieties sveši, neatkarīgi no valodas, kultūras un reliģijas. Kad tu komunicē ar pilsētas iedzīvotājiem, rodas sajūta, ka esi šeit dzīvojis visu savu dzīvi, tik stipra ir sapratne un savstarpējā uzticēšanās. Šīs sajūtas rodas katra tūrista sirdī un liek smaidīt ik reiz, kad atceramies Uzbekistānu. 

 

Ekskursiju laikā Jūs apmeklēsiet Hasti-Imana kompleksu, Kukeļdašu, piektdienas mošeju, Čorsu tirgu, Timura laukumu, Vīrišķības pieminekli, tautu draudzības laukumu, lietišķās mākslas muzeju. 

 

Brīvais laiks Čorsu tirgus apmeklējumam.
 

Brīvais laiks. Nakts viesnīcā.

_______________________________________________________________________

 

3. diena - 06.09.

 

Brokastis viesnīcā.

 

Transfērs uz Taškentas dzelzceļa staciju.  Brauciens uz Buhāru ar vilcienu. Ierašanās Buhārā un iekārtošanās viesnīcā. 

 

Ekskursija Buhārā


 

Buhāra, ir viena no vissenākajām Vidusāzijas pilsētām. Šīs pilsētas pērles ir nelielais Samanīdu mauzolejs un arhitektūras komplekss Poi-Kaļans, kas sastāv no Kaļanas minareta, Kaļana mošejas, un divām medresem. No mošejas apļveida galerijas paveras satriecoša Buhāras panorāma. Pie pasaules nozīmes pieminekļiem pieder arī Šašma-Agbora un Bujana-Kuli-Hana mauzoleja ar skaistu terakotas sienu apdari, Buhāras emīru vasaras rezidence un daudz ko citu. 

 

Ekskursijas laikā Jūs apmeklēsiet Samanīdu mauzoleju (Samanīdu dinastijas atdusas vieta 9-tā gs. beigu 10-tā gs. sākuma periods), Čašma Ajuba mauzoleju, Bolo-Hausa mošeju (20-tā gs. sākums), Arka citadeli  - pilsētu pilsētā (4 gs. pirms mūsu ēras), Poi-Kaļana arhitektūras ansambli, Svētās Buhāras reliģijas sirdi, kas sastāv no Kaļanas minareta un mošejas un Miri-Arabas medrases.

 

Tāpat Jūs redzēsiet Ugulbeka medresi (1417), medresi Nodir-Divan-Begi, Abdul Aziz Hana medresi, Magoki-Attori mošeju (12-16 gs.), Ļabi Haus ansambli  (14-17 gs.), Koš-Medrese ansambli, kas sastāv no diviem pretimstāvošiem medresēm Madari un Abdullahan, Čor-Minora (Četri minareti)

 

Brīvajā laikā iesakām apmeklēt tirdzniecības kupolus (15-16 gs.), Toki Saraffon (Mainītāju kupols), Toki-Telpak-Furušon (galvassegu tirgotāju kupolu), Toki-Zargaron (juvelieru kupols) un Tim Abbdullahan (zīda tirdzniecības centrs). 

 

Mēs tāpat iesakām Jums apmeklēt Hammam Bozori Kord (15 gs. pirts) un pamēģināt īstu austrumu zaļo tēju kopā ar uzbeku saldumiem Silk Road atklātajā terasē. 
 

Brīvais laiks. Nakts viesnīcā.

_______________________________________________________________________

 

4. diena - 07.09.

 

Brokastis viesnīcā. 

 

Ekskursija Buhārā (turpinājums)

 

 

Caur Buhāru tālā senatnē gāja tā saucamais zīda ceļš un tās teritorijā atradās aptuveni 60 karavānu-šķūņu paredzēti ārzemju tirgotājiem. Pilsētu sauc arī par Islama augli – pēc šīs reliģijas izplatīšanās pilsētā sākās mošeju un medreses celtniecība, kas pārsteidz ar savu diženumu un skaistumu vēl šodien. Šajā pilsētā ir saglabājušies milzum daudz pieminekļu, dzīvojamo māju, tirdzniecības objektu, piļu un mošeju, tāpat arī senās pirtis. Laiks ir bijis saudzīgs pret vēsturiskajām vērtībām salīdzinot ar citām pilsētām. Tieši tāpēc pilsēta kā liels muzejs glabā piemiņu no daudziem gadsimtiem!

 

Aiz pilsētas robežām atrodas valdnieku pilis un šeihu mauzoleji. Jūs redzēsiet, kur atpūtās Buhāras emīri, varēsiet ar plāceņiem pabarot pāvus, kā arī varēsiet apmeklēt svētās vietas.

 

Mēs brauksim ārpus pilsētas, lai apmeklētu Bahoudina Nakšbandi mauzoleju (16-19 gs.), šeit atrodas viņa mātes un radinieku kapliča (14 gs.), Čor-Bakras mauzolejs (10 gs.), Sitorai Mohi Hossa vasaras rezidenci (19 gs.).

 

Brīvais laiks, lai varētu nopirkt austrumu garšvielas un suvenīrus.
 

Brīvais laiks. Nakts viesnīcā.
_______________________________________________________________________

 

5. diena - 08.09.

 

Brokastis viesnīcā.

Brauciens ar autobusu uz Šahrisabzu. 

 

Ekskursija Šahrisabzā

 

 

Šahrisabza – Kaškadarjas apgabala centrs. Tā atrodas 90 km attālumā no Samarkandas, Gisarskas un Zaravšanskas kalnu masīva pakājē. Šodien tā ir dažādos virzienos dinamiski attīstīta pilsēta. Tur pat līdzās attīstīta lauksaimniecība, pārstrādes rūpniecība, tūrisms, tautas amatniecība. 

 

Šahrisabzas vēsture stiepjas 27 gs. tālā senatnē, pilsēta ir Romas vienaudze, 1700 gadu pirms mūsu ēras šeit atradās cilvēku apmetnes. Tās vēsture ir brīnumaina un notikumiem bagāta, senajiem Austrumiem Šahrisabza bija ļoti nozīmīga. Senie kultūras dārgumi veido šīs pilsētas unikālo, senatnīgo atmosfēru. 

 

Pilsētas dienvidrietumu daļā saglabājušies Timurīdu laika pieminekļi. Pārsvarā tās ir grandiozo apbedīšanas kompleksu drupas. Dorus-Siadata mauzolejs («Pareģa pēcnācēju māja»), kurā tika apglabāts Timura mīļotais dēls - Džahangirs. Komplekss kļuva par personīgo Timurīdu atdusas vietu. Cits apbedīšanas komplekss – Doruta-Tilavita («Apjausmu māja»). Divi mauzoleji – Hazreti Šeiha un Gumbezi Sejidāna, kā arī slavenā Kok-Gumbazas mošeja («Zils kupols»). 

 

Tagad Šahrisabza (Zaļa pilsēta) saudzīgi kopj un lolo senās tradīcijas un arhitektūras pieminekļus. Visi izrakumi tiek rūpīgi aizbērti ar upes smiltīm un nosegti ar paviljoniem, bet tūristiem atklāts neliels daudzums senās keramikas flīžu klājuma. 

 

Tālāk sekos brauciens uz Samarkandu (apt. 2 stundas). Iekārtošanās viesnīcā. 
 

Brīvais laiks. Nakts viesnīcā.

_______________________________________________________________________

 

6. diena - 09.09.

 

Brokastis viesnīcā. 

 

Ekskursija Samarkandā

 

 

Samarkanda – Uzbekistānas pērle un viena no pasaules senākajām pilsētām, Babilonijas un Romas vienaudze, Senā «Zīda ceļa» oāze. Samarkanda ir slavena ar Registānu, vienu no skaistākajiem laukumiem pasaulē. To ietver liels daudzums greznu, senu ēku, minaretu un mauzoleju. Visas šīs ēkas ir ārkārtīgi labi koptas, tieši šeit glazēto keramikas apdares flīžu daudzveidība sasniedz savu augstāko punktu.

 

Tādu daudzumu daudzkrāsainu ornamentu, zelta un glazūras daudzveidību nevar redzēt nekur citur visā pasaulē. Par Samarkandas kulta celtni ir kļuvusi Timura Bibi-Hanima svētā mošeja, netālu no kuras atrodas arī paša Timura un viņa pēcteču mauzolejs. Šī mauzoleja pārsteidz ar mūsdienīgām formām un proporcijām. Tas atgādina milzīgu zilu tulpi. 

 

Ekskursijas laikā Jūs apmeklēsiet mauzoleju Gur-Emiru, Timurīdu nekropoli, Registānas laukumu, Bibi-Hanuma mošeju, Šahi Zinda tirgu.
 

 

Brīvais laiks. Nakts viesnīcā.

_______________________________________________________________________

 

7. diena - 10.09.

 

Brokastis viesnīcā.

 

Ekskursija Samarkandā (turpinājums)

 

 

Samarkanda ir pilsēta, kurā lieliski sadzīvo jaunais ar seno, zilganzaļi kupoli mijas ar minaretiem. Pilsēta, kuras laukumi izlikti ar kaltiem akmeņiem, bet ēku griesti apgleznoti ar zeltu. Timurs  izvēlējās Samarkandu par savas impērijas galvaspilsētu, jo tā stiepjas no austrumiem uz rietumiem, no Kašmiras līdz Vidusjūrai, no Arāla jūras līdz Persijas līcim. Lai atgrieztu pilsētai seno varenību un slavu, viņš saaicina labākos meistarus, zinātniekus, māksliniekus, lai aizēnotu visas pasaules galvaspilsētas. 

 

Pilsēta vienmēr ir piesaistījusi mistiķus. Visas savas vēstures laikā, Samarkanda tika uzskatīta par pilsētu – noslēpumu glabātāju. Nokļūstot centrālajā laukumā var redzēt, kā pilsēta uzplaukst acu priekšā, kā šaurajās ieliņās iezīmējas seno iedzīvotāju kontūri.  

 

Ekskursijas laikā Jūs apmeklēsiet Siabas tirgu. Pirms tā apmeklējuma notiks neliels treniņš  "Kā veiksmīgi tirgoties austrumu tirgū". Pēc tam tiks apmeklēta Ulukbeka observatorija, Afrosijaba, pareģa - svētā Danīla kaps.  

 

Brauciens uz Taškentu ar vakara vilcienu.
 

 

Brīvais laiks. Nakts viesnīcā.
_______________________________________________________________________

 

8. diena - 11.09.

 

Brokastis viesnīcā.

Brīvais laiks Taškentā.


Transfērs uz lidostu. Reģistrācija uz reisu. 
18:20. Avio pārlidojums Taškenta - Rīga. 21:50. Ielidošana Rīgā.

____________________________________________________________________


Komo ezers


Viena no ēkas pie parka Guell ieejas (Barselona)


Mācību-konsultāciju centrs
“Vērtspapīri”

Developed & hosted by NetForce.LV