tālr. 67226308, m.tālr. 29351802

Izirējam apartamentus Bulgārijā!
1.līnijā!

Agrā rezervēšana uz Jauno 2024. gadu ar lieliskām atlaidēm!

Aizraujošs 7 dienu ekskursijas ceļojums

UZBEKISTĀNAS mantojums

  • Tiešais reiss no Rīgas uz Taškentu
  • Aktīva ekskursiju programma: Taškenta, Buhāra, Samarkanda
  • Dzīvošana lieliskās viesnīcās (7 naktis, brokastis)
  • Pārsteidzoša uzbeku virtuve – plovs, manti, šurpa, šašliks

   

 

Brauciena datums: 19. – 26. septembris 2024. gadā 
Cena: 919,00 eiro

 

Akcijas cena: 849,00 eiro – pirmajiem 10 klientiem 
Avanss – tikai 190 eiro!

 

 

 

Cenā iekļauts: tiešais avio pārlidojums Rīga - Taškenta -  Rīga, 1 nododama bagāža (23 kg), 1 rokas bagāža (8 kg), transfērs no lidostas uz viesnīcu un atpakaļ, izmitināšana viesnīcās Uzbekistānā visa maršruta garumā, ēdināšana (brokastis), komfortabls autobuss, gida pakalpojumi. 
Piemaksa par dzīvošanu 1-vietīgā numurā: 120 eiro

Arī tiek piedāvāta: ekskursiju pakete (399 eiro)
Ekskursiju paketes cena iekļauts: visas ekskursijas pēc programmas – ekskursija Taškentā, ekskursija Samarkandā, ekskursija Buhārā
Papildus: dzelzceļa biļetes ātrvilcienam "Afrosiyab" maršrutos: Taškenta-Buhāra (30 dolāri), Buhāra-Samarkanda (15 dolāri), Samarkanda-Taškenta (20 dolāri)

Svarīgi: Latvijas Republikas pilsoņiem – vīza nav vajadzīga!
Latvijas nepilsoņiem vīzu jāformē Uzbekistānas vēstniecībā (ar mūsu palīdzību vīzas saņemšanas process būs ātrāk). Vīzas cena – 130 eiro.
Visas ieejas biļetes tūrisma apskates vietās tiek apmaksātas atsevišķi.
Cena spēkā grupām vismaz 10 cilvēkiem!

 


 

Uzbekistāna – īsta slavenu arhitektūras pieminekļu glabātava, to lielākā daļa ir lieliski saglabājusies, neskatoties uz šīs zemes trauksmaino vēsturi. Uzbekijā atrodas vislabāk saglabājušās Islama pilsētas, kā Buhāra, Samarkanda un Hiva. 

 

Šajā braucienā mēs varēsim iepazīties ar skaisto un noslēpumaino valsti, kur nekad nenodziest izslavētā uzbeku viesmīlība, kur vienmēr tiek gatavota aromātiska un garda jēra gaļa un brīnišķīgs plovs, kur neaizmirstamie austrumu tirgi pārsteidz ar savu krāšņumu, kolorītu un pieejamām cenām, bet senie pieminekļi rosina iztēli!

   

 

 

 

Brauciena programma

 

_______________________________________________________________________

 

1. diena - 19.09.

 

 

12:30. Satikšanās Rīgas lidostā. Reģistrācija uz reisu.
15:00. Izlidošana no Rīgas uz Taškentu (Uzbekistan airways). 

22:00. Ielidošana Taškentā, autobusu transfērs uz viesnīcu.
Brīvais laiks.

_______________________________________________________________________

 

2. diena - 20.09.

 

Brokastis viesnīcā. 
 

Ekskursija Taškentā

 

 

Galvaspilsēta Taškenta atrodas Tjaņ-Šaņas piekalnē, Čirčikas upes ziedošās oāzes pašā centrā.  Daudzus gadsimtus Taškenta bija dažādu tirdzniecības ceļu krustpunkts, kas tad arī bija galvenais faktors, kurš formēja šīs pilsētas daudzšķautņaino  seju. Pie labākajiem senās arhitektūras paraugiem pieder Šeihantauras ansamblis, kas sastāv no 3 mauzolejiem, kā arī Zainutina-Bobo mauzolejs, Sufi-Ota mauzolejs un Hazrati-Ima arhitektūras ansamblis, daudzas svētās mošejas. 

 

Taškentā atrodas daudz muzeju, starp kuriem īpašs ir mākslas muzejs ar lielu gleznu, keramikas un karalisko relikviju kolekciju, slavens ir arī Timura muzejs, Uzbekijas Vēstures muzejs, lietišķās mākslas muzejs. Nedalītu uzmanību ir pelnījis pasaules slavenais Operas un baleta teātris ar krāšņu parku tā priekšā. Taču vislabākais veids kā iepazīties ar valsts kultūru ir vietējā tirgus apmeklēšana. Kā jau visur Austrumos, Taškentā to ir vairāki, starp kuriem par labāko tiek atzīts visvecākais – Eski-Žuva, kā arī Čorsu tirgus blakus Kukeļdašas medrese.   

 

Taškentā Jūs nekad nejutīsieties sveši, neatkarīgi no valodas, kultūras un reliģijas. Kad tu komunicē ar pilsētas iedzīvotājiem, rodas sajūta, ka esi šeit dzīvojis visu savu dzīvi, tik stipra ir sapratne un savstarpējā uzticēšanās. Šīs sajūtas rodas katra tūrista sirdī un liek smaidīt ik reiz, kad atceramies Uzbekistānu. 

 

Ekskursijas laikā Jūs apmeklēsiet Hasti Imama kompleksu ar Barahana medresi, Tillya Sheikh mošeju - slavenā Osmana Korāna un pravieša Muhameda zelta matu krātuve, Čorsu tirgus, Amira Timura laukums, Drosmes piemineklis, Tautas draudzības laukums.

Brīvais laiks Čorsu tirgus apmeklējumam.

 

Brīvais laiks. Nakts viesnīcā.

 

_______________________________________________________________________

 

3. diena - 21.09.

 

Brokastis viesnīcā. 

Transfērs uz Taškentas dzelzceļa staciju.  Brauksim uz Buhāru ar ātrvilcienu "Afrosiyab". Ierašanās Buhārā un iekārtošanās viesnīcā. 

 

Ekskursija Buhārā

 

 

 

Buhāra, ir viena no vissenākajām Vidusāzijas pilsētām. Šīs pilsētas pērles ir nelielais Samanīdu mauzolejs un arhitektūras komplekss Poi-Kaļans, kas sastāv no Kaļanas minareta, Kaļana mošejas, un divām medresem. No mošejas apļveida galerijas paveras satriecoša Buhāras panorāma. Pie pasaules nozīmes pieminekļiem pieder arī Šašma-Agbora un Bujana-Kuli-Hana mauzoleja ar skaistu terakotas sienu apdari, Buhāras emīru vasaras rezidence un daudz ko citu. 

 

Ekskursijas laikā Jūs apmeklēsiet Samanīdu mauzoleju (Samanīdu dinastijas atdusas vieta 9-tā gs. beigu 10-tā gs. sākuma periods), Čašma Ajuba mauzoleju, Bolo-Hausa mošeju (20-tā gs. sākums), Arka citadeli  - pilsētu pilsētā (4 gs. pirms mūsu ēras), Poi-Kaļana arhitektūras ansambli, Svētās Buhāras reliģijas sirdi, kas sastāv no Kaļanas minareta un mošejas un Miri-Arabas medrases.

 

Tāpat Jūs redzēsiet Ugulbeka medresi (1417), medresi Nodir-Divan-Begi, Abdul Aziz Hana medresi, Magoki-Attori mošeju (12-16 gs.), Ļabi Haus ansambli  (14-17 gs.), Koš-Medrese ansambli, kas sastāv no diviem pretimstāvošiem medresēm Madari un Abdullahan, Čor-Minora (Četri minareti)

 

Brīvajā laikā iesakām apmeklēt tirdzniecības kupolus (15-16 gs.), Toki Saraffon (Mainītāju kupols), Toki-Telpak-Furušon (galvassegu tirgotāju kupolu), Toki-Zargaron (juvelieru kupols) un Tim Abbdullahan (zīda tirdzniecības centrs). 

 

Mēs tāpat iesakām Jums apmeklēt Hammam Bozori Kord (15 gs. pirts) un pamēģināt īstu austrumu zaļo tēju kopā ar uzbeku saldumiem Silk Road atklātajā terasē. 

Brīvais laiks. Nakts viesnīcā.
 

_______________________________________________________________________

 

4. diena - 22.09.

 

Brokastis viesnīcā. 

 

Ekskursija Buhārā (turpinājums)

 

 

Caur Buhāru tālā senatnē gāja tā saucamais zīda ceļš un tās teritorijā atradās aptuveni 60 karavānu-šķūņu paredzēti ārzemju tirgotājiem. Pilsētu sauc arī par Islama augli – pēc šīs reliģijas izplatīšanās pilsētā sākās mošeju un medreses celtniecība, kas pārsteidz ar savu diženumu un skaistumu vēl šodien. Šajā pilsētā ir saglabājušies milzum daudz pieminekļu, dzīvojamo māju, tirdzniecības objektu, piļu un mošeju, tāpat arī senās pirtis. Laiks ir bijis saudzīgs pret vēsturiskajām vērtībām salīdzinot ar citām pilsētām. Tieši tāpēc pilsēta kā liels muzejs glabā piemiņu no daudziem gadsimtiem!

 

Aiz pilsētas robežām atrodas valdnieku pilis un šeihu mauzoleji. Jūs redzēsiet, kur atpūtās Buhāras emīri, varēsiet ar plāceņiem pabarot pāvus, kā arī varēsiet apmeklēt svētās vietas.

 

Mēs brauksim ārpus pilsētas, lai apmeklētu Bahoudina Nakšbandi mauzoleju (XVI-XIX gs.). Šis ir sūfiju skolotājs, kurš tiek uzskatīts par nozīmīgākā sūfiju ordeņa Nakšbandi dibinātāju.

 

Sitorai Mohi Hosa pils (zvaigznēm un mēnesim līdzīga pils) apmeklējums - Buhāras emīra lauku rezidence, kas celta 19. gadsimta beigās - 20. gadsimta sākumā.

Brīvais laiks, lai varētu nopirkt austrumu garšvielas un suvenīrus.

 

Brīvais laiks. Nakts viesnīcā.

 

_______________________________________________________________________

 

5. diena - 23.09.

 

Brokastis viesnīcā. 

Brīvais laiks. Iesakām apmeklēt iepirkšanās kupolus.
 

Transfērs uz staciju un izbraukšana uz Samarkandu ar ātrvilcienu "Afrosiyab".
Vilciena atiešanas laiks ir pulksten 15:50. Ierašanās Samarkandā 17:20.

Izmitināšana viesnīcā.
Brīvais laiks. Nakts viesnīcā.

 

_______________________________________________________________________

 

6. diena - 24.09.

 

Brokastis viesnīcā. 

 

Ekskursija Samarkandā

 

 

Samarkanda – Uzbekistānas pērle un viena no pasaules senākajām pilsētām, Babilonijas un Romas vienaudze, Senā «Zīda ceļa» oāze. Samarkanda ir slavena ar Registānu, vienu no skaistākajiem laukumiem pasaulē. To ietver liels daudzums greznu, senu ēku, minaretu un mauzoleju. Visas šīs ēkas ir ārkārtīgi labi koptas, tieši šeit glazēto keramikas apdares flīžu daudzveidība sasniedz savu augstāko punktu. Tādu daudzumu daudzkrāsainu ornamentu, zelta un glazūras daudzveidību nevar redzēt nekur citur visā pasaulē. Par Samarkandas kulta celtni ir kļuvusi Timura Bibi-Hanima svētā mošeja, netālu no kuras atrodas arī paša Timura un viņa pēcteču  mauzolejs. Šī mauzoleja pārsteidz ar mūsdienīgām formām un proporcijām. Tas atgādina milzīgu zilu tulpi. 

 

No rīta apmeklēsim Siab bazāru – lielāko Samarkandas bazāru.
Brīvais laiks suvenīru un austrumu saldumu iegādei.
Guri Emira mauzolejs - Tamerlāna kaps (14.-15.gs.) - vieta, kur apglabāts Amirs Temurs, viņa dēli un mazdēli.

 

Registāna laukums ir viens no izcilākajiem Vidusāzijas pilsētplānošanas mākslas paraugiem, kas attīstījās 17. gadsimtā un sastāv no trim medresēm - Ulugbeka (1417-1420), Sher-Dor (1619-1636) un Tillya-Kari (1647- 1660). Tajā jūs varat “pāršķirt lappuses” tūkstošiem gadu ilgajā Samarkandas vēsturē.

 

Bibi Khanum mošeja ir lielākā Vidusāzijā un viena no lielākajām visā musulmaņu pasaulē. Tieši uz šo ēku ikviens, kas ienāk pilsētā, vērš savu izbrīnīto skatienu. 
Arhitektūras komplekss Shahi-Zinda (11.-15.gs.) ir karaliskās un muižniecības apbedījumu vieta. Bet galvenais mauzolejs, kurā sākas nekropole, tiek uzskatīts par pravieša Muhameda brālēna Kusama Ibn Abbas iedomātu kapu. Viņi viņu sauca par "Shahi Zinda", kas tulkojumā no persiešu valodas nozīmē "Dzīvais karalis".

 

Brīvais laiks. Nakts viesnīcā.
       

_______________________________________________________________________

 

7. diena - 25.09.

 

Brokastis viesnīcā.

 

Ekskursija Samarkandā (turpinājums)

 

 

Samarkanda ir pilsēta, kurā lieliski sadzīvo jaunais ar seno, zilganzaļi kupoli mijas ar minaretiem. Pilsēta, kuras laukumi izlikti ar kaltiem akmeņiem, bet ēku griesti apgleznoti ar zeltu. Timurs  izvēlējās Samarkandu par savas impērijas galvaspilsētu, jo tā stiepjas no austrumiem uz rietumiem, no Kašmiras līdz Vidusjūrai, no Arāla jūras līdz Persijas līcim. Lai atgrieztu pilsētai seno varenību un slavu, viņš saaicina labākos meistarus, zinātniekus, māksliniekus, lai aizēnotu visas pasaules galvaspilsētas. 

 

Pilsēta vienmēr ir piesaistījusi mistiķus. Visas savas vēstures laikā, Samarkanda tika uzskatīta par pilsētu – noslēpumu glabātāju. Nokļūstot centrālajā laukumā var redzēt, kā pilsēta uzplaukst acu priekšā, kā šaurajās ieliņās iezīmējas seno iedzīvotāju kontūri.  

 

Jūs apmeklēsiet Ulugbekas observatoriju (15. gadsimts). Ulugbeka zinātniskie darbi tika izveidoti, pateicoties unikālajai observatorijai, ko viņš uzcēla Samarkandā. Galvenais stacionārais instruments bija milzu kvadrants, kas bija novietots cilindriskas ēkas iekšpusē ar diametru 48 m (pamatu paliekas vai drīzāk tranšejas no tā tika atrastas arheoloģiskās izpētes laikā).

 

Pēc tam - pravieša Daniēla mauzoleja apmeklējums - pravieti Danielu ciena trīs pasaules reliģijas. Viņš ir viens no četriem lielākajiem Izraēlas praviešiem jūdaismā, pravietis, kura Grāmata tika iekļauta kristiešu Bībeles Vecajā Derībā, un islāma tradīciju pravietis. Leģenda vēsta, ka Timurs uz Samarkandu nogādājis daļu Daniela mirstīgo atlieku, proti, viņa roku.

 

17:00. Transfērs uz Taškentu ar vakara ātrvilcienu “Afrosiyab”. 19:10. Ierašanās Taškentā.

Izmitināšana viesnīcā.
 

Brīvais laiks. Nakts viesnīcā.

 

_______________________________________________________________________

 

8. diena - 26.09.

 

 

Brokastis viesnīcā.

 

06:00. Transfērs uz lidostu. Reģistrācija uz reisu. 
08:30. Avio pārlidojums Taškenta - Rīga. 12:00. Ielidošana Rīgā.


_______________________________________________________________________


Komo ezers


Viena no ēkas pie parka Guell ieejas (Barselona)


Mācību-konsultāciju centrs
“Vērtspapīri”

Developed & hosted by NetForce.LV