tālr. 67226308, m.tālr. 29351802

Izirējam apartamentus Bulgārijā!
1.līnijā!

Agrā rezervēšana uz Jauno 2024. gadu ar lieliskām atlaidēm!

Sardīnija - viena no lielākajām Vidusjūras salām, atrodas 250 km no Itālijas sauszemes. Salas platība ir 240 000 km2 un to apdzīvo 1.7 milj. cilvēku. Salas galvaspilsēta ir Kaljāri. Klimats šeit ir maigs, - gaisa temperatūra ziemā reti nokrīt zemāk par +10°С, bet vasarās gaiss sasilst līdz +30°С. Ūdens temperatūra jūlijā un augustā sasniedz 24 - 25°С un vidēji gadā ir 150 saulainas dienas.


Savu nosaukumu sala ir ieguvusi no grieķu vārda 'sandaliotis', jo tās forma atgādina sandali. Leģenda vēstī, ka nokāpjot uz zemes, Radītājs tieši šeit esot atstājis savas pēdas nospiedumu.


Zinātkārajiem šeit jāsamierinās ar to, ka uz salas nav daudz ievērojamu apskates vietu: ir cietokšņu un seno grieķu amfiteātru drupas, dažas interesantas baznīcas un klosteri, tomēr tikai Sardīnijā var ieraudzīt senās Nuraghe civilizācijas pēdas - joprojām saglabājušies cietokšņi un sargtorņi, sakrauti no gigantiskiem akmeņiem nošķelta konusa veidā, kas atrodas šeit jau vairāk nekā 25 gadsimtus.


Salu raksturo iekšzemes paugurainās augstienes , klātas ar macchia – pļavām, kurās aug mirtes, savvaļas timiāns, ērkšķaini bumbieri un pundurozoli. Džennardžentu kalni, kuru augstākā virsotne ir 1834 m, lauksaimniecības ciematiņu apvidu padara gandrīz nepieejamu. Ziemeļaustrumos kalni pietuvojas Costa Smeralda, Sardīnijas visekskluzīvākajam krasta rajonam. Krasta josla gar Orosei ir gandrīz neskarta. Tālāk uz dienvidiem no Oristāno plešas Kempidāno līdzenums – sala graudu, augļu un dārzeņu audzēšanas centrs.


Taču galvenais, pēc kā tiecas šurp tūristi, ir pasakainās salas un jūras ainavas, sarkana granīta klintis un skaistās pludmales, no kurām lielākā daļa ir slēptas ziņkārīgiem skatieniem, tīra smilts un tīrs gaiss. Tikai šeit, Sardīnijā, var izprast, ko nozīmē baudīt dabu un kādēļ tikai šurp dodas slavenības un bagātnieki no visas pasaules. Sardīnijā ir ne tikai unikāla daba, bet arī lieliska atpūta pirmklasīgās viesnīcās, vadošo pasaules modes namu veikali, izsmalcināti restorāni ar visdažādākajām pasaules virtuvēm, bāri un diskotēkas. Garlaikoties nebūs laika arī veselīga dzīvesveida piekritējiem - tos gaida golfs, teniss, makšķerēšana, sērfings un niršana. Šeit ir visneiedomājamākās lietas lieliskai atpūtai. Atpūtai, kuru nespēsiet aizmirst ilgu laiku.


Sardīnijas pilsētas, it īpaši gar krastu, ir bagātas ar jūras veltēm. Rekomendējamā virtuve iekļauj: ziminio, coata zupa, bottarga (tuncis), spageti ar omāra gaļu (lobster).


Sardīnijas vīni: sarkanie un rozā - Cannonau, Monica un Carignano. Baltie - Vermentino, Semidano un Nuragus. Saldie - Malvasia, Nasco un Vernaccia.


Mirto – liķieris, kurš gatavots no salā augošajām mirtēm.


Sardīnijas sieri: Pecorino Sardi, Abbamare, Brebidor, Brebiblu, Fiore Sardo, Ircano.


Arī gaļas ēdieni Sardīnijā ir iecienīti, īpaši iesaka nobaudīt zirga bifšteku.


Komo ezers


Viena no ēkas pie parka Guell ieejas (Barselona)


Mācību-konsultāciju centrs
“Vērtspapīri”

Developed & hosted by NetForce.LV